ЛЕКС ЮЕЙ

Facebook

Twitter

© 2016 ЛЕКС ЮЕЙ

+38097-332-41-08

Телефонуйте нам для безкоштовної консультації

+38093-337-63-36

Телефонуйте нам в будь-який час

Пошук
Меню
 

Судитися стане дорожче

Чим більше ви скаржитесь, тим більше треба платити

Судитися стане дорожче

Збільшується розмір ставок судового збору

З 01 вересня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» 22 травня 2015 року N 484-VIII.

У відповідності до вищевказаного закону збільшується розмір ставок судового збору, що сплачується при зверненні до суду, та вводиться диференціація розміру збору в залежності від того яка особа подає такий позов — юридична чи фізична.

Так з серпня місяця, юридична особа, за подання позову до суду загальної юрисдикції повинна буде сплатить 1,5 відсотка ціни позову майнового характеру, але не менше однієї мінімальної заробітної плати. Максимальний розмір судового збору в 3 мінімальні зарплати, що був встановлений попередньою редакцією, для юридичних осіб взагалі скасований, а для фізичних осіб збільшений до 5 мінімальних зарплат.

Покращенням є те, що в новій редакції закону зменшений розмір збору за подання позовних заяв майнового характеру до господарського суду до 1,5 відсотка, але максимальний розмір збільшено до 150 мінімальних зарплат.

При поданні позову майнового характеру до адміністративного суду, доведеться сплачувати також менше, всього 1,5 відсотка але верхня межа такого збору також скасована.

Цей Закон набирає чинності з 1 вересня 2015 року.

Чим більше ви скаржитесь, тим більше треба платити

Новаторством вищевказаного закону є те, що порівняно з попередньою редакцією, наполегливість у відстоюванні своїх прав, законодавець вирішив приструнити гривнею. Тобто чим більше ви скаржитесь тим більше треба платити. Так у діючій редакції передбачені такі ставки збору за оскарження судових рішень:

при поданні апеляційної скарги — 50 % ставки що підлягає сплаті при поданні позову, відповідно касаційної – 70% і заяви до Верховного Суду – 70 %.

В новій редакції передбачена наступна прогресія:

a

за апеляцію – 110% ставки що підлягала сплаті при поданні позовної заяви;

a

за касацію – 120%; — за заяву до Верховного Суду – 130%

Тобто, якщо Вам заборгували значні суми, то бажано поспішати із звернення до суду, тому що з серпня місяця витрати на захист прав збільшуються.