ЛЕКС ЮЕЙ

Facebook

Twitter

© 2016 ЛЕКС ЮЕЙ

+38097-332-41-08

Телефонуйте нам для безкоштовної консультації

+38093-337-63-36

Телефонуйте нам в будь-який час

Пошук
Меню
 

Новини та юридична порада

Адвокати обєднання «ЛЕКС ЮЕЙ» надають корисну інформацію

Судитися стане дорожче

Збільшується розмір ставок судового збору

З 01 вересня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» 22 травня 2015 року N 484-VIII.

У відповідності до вищевказаного закону збільшується розмір ставок судового збору, що сплачується при зверненні до суду, та вводиться диференціація розміру збору в залежності від того яка особа подає такий позов — юридична чи фізична.

Так з серпня місяця, юридична особа, за подання позову до суду загальної юрисдикції повинна буде сплатить 1,5 відсотка ціни позову майнового характеру, але не менше однієї мінімальної заробітної плати. Максимальний розмір судового збору в 3 мінімальні зарплати, що був встановлений попередньою редакцією, для юридичних осіб взагалі скасований, а для фізичних осіб збільшений до 5 мінімальних зарплат.

Покращенням є те, що в новій редакції закону зменшений розмір збору за подання позовних заяв майнового характеру до господарського суду до 1,5 відсотка, але максимальний розмір збільшено до 150 мінімальних зарплат.

При поданні позову майнового характеру до адміністративного суду, доведеться сплачувати також менше, всього 1,5 відсотка але верхня межа такого збору також скасована.

Цей Закон набирає чинності з 1 вересня 2015 року.

Чим більше ви скаржитесь, тим більше треба платити

Новаторством вищевказаного закону є те, що порівняно з попередньою редакцією, наполегливість у відстоюванні своїх прав, законодавець вирішив приструнити гривнею. Тобто чим більше ви скаржитесь тим більше треба платити. Так у діючій редакції передбачені такі ставки збору за оскарження судових рішень:

при поданні апеляційної скарги — 50 % ставки що підлягає сплаті при поданні позову, відповідно касаційної – 70% і заяви до Верховного Суду – 70 %.

В новій редакції передбачена наступна прогресія:

a

за апеляцію – 110% ставки що підлягала сплаті при поданні позовної заяви;

a

за касацію – 120%; — за заяву до Верховного Суду – 130%

Тобто, якщо Вам заборгували значні суми, то бажано поспішати із звернення до суду, тому що з серпня місяця витрати на захист прав збільшуються.

Гонорар

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Чи є гонорар, сплачений адвокату, безповоротними витратами Клієнта?

Не завжди, — процесуальне законодавство відносить витрати на правову допомогу до судових витрат. Стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Тобто, якщо в суді буде доведено, що права Клієнта дійсно були порушені (як кажуть: « Клієнт виграє справу»), то витрати, які Клієнт поніс на оплату послуг свого адвоката, будуть стягнуті з порушника його прав.

Це правило також спрацює і у випадку, якщо до Клієнта заявлять неправомірні вимоги. І така норма, на наш погляд, є певним важелем впливу щодо осіб, які недобросовісно користуються своїми процесуальним правами.

Наприклад

Доволі таки часто, на практиці зустрічаються ситуації, коли для затягування процесу, сторона під вигаданими приводами постійно «відкладає засідання», чи особа для затягування одного процесу подає інший, взагалі безпідставний позов. У відповідності до вимог процесуального законодавства перший процес зупиняється до моменту розгляду другого (надуманого) позову. А, відповідно особа, захищаючись від неправомірних (вигаданих) вимог повинна витрачати, час та гроші на захист від таких вимог.

Але, така недобросовісна сторона повинна знати, що за час такого затягування їй прийдеться заплатити гонорар чужому адвокату. Розмір компенсації витрат на адвоката визначається судом виходячи із розміру фактично сплачених коштів але в межах та порядку передбачених законом.

Розмір гонорару адвокатів Об’єднання «ЛЕКС ЮЕЙ» встановлюється за домовленістю сторін, та залежить від складності справи.