ЛЕКС ЮЕЙ

Facebook

Twitter

© 2016 ЛЕКС ЮЕЙ

+38097-332-41-08

Телефонуйте нам для безкоштовної консультації

+38093-337-63-36

Телефонуйте нам в будь-який час

Пошук
Меню

Гонорар

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.

Чи є гонорар, сплачений адвокату, безповоротними витратами Клієнта?

Не завжди, — процесуальне законодавство відносить витрати на правову допомогу до судових витрат. Стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Тобто, якщо в суді буде доведено, що права Клієнта дійсно були порушені (як кажуть: « Клієнт виграє справу»), то витрати, які Клієнт поніс на оплату послуг свого адвоката, будуть стягнуті з порушника його прав.

Це правило також спрацює і у випадку, якщо до Клієнта заявлять неправомірні вимоги. І така норма, на наш погляд, є певним важелем впливу щодо осіб, які недобросовісно користуються своїми процесуальним правами.

Наприклад

Доволі таки часто, на практиці зустрічаються ситуації, коли для затягування процесу, сторона під вигаданими приводами постійно «відкладає засідання», чи особа для затягування одного процесу подає інший, взагалі безпідставний позов. У відповідності до вимог процесуального законодавства перший процес зупиняється до моменту розгляду другого (надуманого) позову. А, відповідно особа, захищаючись від неправомірних (вигаданих) вимог повинна витрачати, час та гроші на захист від таких вимог.

Але, така недобросовісна сторона повинна знати, що за час такого затягування їй прийдеться заплатити гонорар чужому адвокату. Розмір компенсації витрат на адвоката визначається судом виходячи із розміру фактично сплачених коштів але в межах та порядку передбачених законом.

Розмір гонорару адвокатів Об’єднання «ЛЕКС ЮЕЙ» встановлюється за домовленістю сторін, та залежить від складності справи.